Начало Лечение у доктора

отзывы пользователей

Скайп

Отлично, спасибо! Могу только рекомендовать. с уважением Николай

Скайп

Большое спасибо доктору, беседа оказалась очень содержательной, намечен план лечения, закончили разговор на позитивной ноте, есть…

Скайп

Очень хороший, добрый и внимательный Доктор! Консультировалась по подбору оптимальной терапии тревожно-депрессивного расстройства…

Д-р Горбатов - основатель кибер психиатрии в Рунете!
с октября 2000 года консультации в PalTalk, а с 2003 года в Skype

Отчет по лечению

Бесплатная консультация психиатра

отредактировано Wednesday 10 Mar в 15:09 Раздел: Лечение у доктора

Это сообщение скрыто от общего просмотра автором дискуссии. Просмотр скрытого сообщения разрешен только автору дискуссии или доктору.

Комментарии

• Роман, думаю, что вам имеет смысл довести вначале суточную дозу дулоксетина до 90 мг, 60 мг утром и 30 мг вечером - 14 дней; в случае улучшения вашего самочувствия, но неполного, на следующем этапе доведёте суточную дозу дулоксетина до максимальных 120 мг, по 60 мг утром и вечером - две полных недели. После этого ожидаю от вас такого же детально-подробного сообщения о достигнутых вами результатах лечения, как сегодня.

Кстати, можете писать свои сообщения на украинском языке.
  • Звітую: приймав дулоксетин 90мг 14 днів - повернувся до стану як було до лікування. Потім перейшов на 120мг, перші 14 днів не відчув жодного ефекту, але так як це вже максимальна доза то вирішив пропити ще тиждень-два. В результаті сьогодні 29 день на 120мг.

На 15-16 день відчув певний ефект, спробую пояснити: не скажу, що покращився настрій, але стало більше енергії/бажання займатися різними справами, наприклад, регулярно прибирати у квартирі і розібратися з усім, що відкладав на пізніше через апатію, став спокійніший, нав'язливі думки і тривога не пропала, але стало легше зосереджуватися на своїх справах. Я б сказав, що стан покращився на 30-40%, але покращення не дуже стабільше, є якесь відчуття, що у любий момент все може погіршитись (і справді бувають гірші дні).

З'явились нові побічні реакції. Стабільно прокидаюсь вночі в одній і тій самій годині, можливо зв'язано з тим, що я приймаю таблетку перед сном (перша таблетка - 11:00, друга - 23:00), прокидаюсь через 5-6 годин після прийому вечірньої таблетки. Також після переходу на 120мг піднявся артеріальний тиск, 140-150/80-90. Я так розумію, що піднімати дозу вже не можна, і завищений тиск - це не дуже добре. Можливо, потрібно перейти на таке саме лікування яке приймає мій брат?

Очікую на наступні вказівки, дякую
  • Роман, думаю, что на одном дулоксетине вам не удастся полностью нормализовать свое состояние и устранить все имеющиеся у вас симптомы. Дулоксетин в дозе 120 мг повысил вам артериальное давление крови и вызывает у вас ранние утренние пробуждения.

Думаю, что вам имеет смысл поступить следующим образом: уменьшить дозу симоды до 60 мг в один утренний приём и добавить к ней утром вначале 5 мг эсциталопрама-7 дней, а затем довести его утреннюю дозу до 10 мг - 2 недели и после этого дать мне отчёт о своих делах, сделав акцент на описании остающихся у вас в наличности симптомов.
  • Привіт! Приймав ципралекс 5мг + симода 60мг 7 днів, зараз 21 день з 10мг ципралекса + 60мг симоди.

Перші два тижні було погіршення стану, але зараз стало краще. Позитивні зміни можу порівняти з ефектом коли приймав симоду 120мг: з'являється мотивація і покращується настрій (я навіть починаю насолоджуватись прогулянками з собакою на яку раніше я постійно тільки злився).

Сон повністю налагодився. Артеріальний тиск також зменшився, але все-таки трохи завищений (зранку і ввечері - 120/80, вдень буває 130-140/80), але на самопочуття це не впливає. Можливо, він ще повністю нормалізується, тому що я помічаю тенденцію до зниження (ще тиждень назад вдень було частіше 140, то зараз ближче до 130). Також почав менше тривожитись. Наприклад: раніше на роботі перед кожної розмовою з колегами (щоденний дзвінок де ми всі ділимось результатами своєї роботи) у мене починало без причин сильно битись серце і пульс піднімався до 170 ударів/хвилину (згідно мого годинника який вимірює пульс). Зараз я значно спокійніший і у такій самій ситуації у мене пульс ~100-110

По симптомах які залишились: я часто відчуваю якесь нервове напруження яке мене сильно вимучує. Сильно зациклююсь на любих буденних речах. Наприклад зробив якусь задачу на роботі і після цього вона постійно крутиться у мене в голові, не можу сказати, що я переживаю за те, що щось зробив неправильно, навпаки просто постійно повторюю в голові свій успіх. Мені дуже детально хочеться все згадати і обдумувати раз за разом. Інколи від цієї напруги таке відчуття, що у голові станеться коротке замикання. На хвилі цієї нервової напруги хочеться хоча б встати з місця і пройтись в інакшу кімнату. Якщо довго не зупиняти цю напругу то у рідкісних(!) випадках це може привести до головної болі. Це сильно вимучує і зменшує розумову працездатність. Таке зациклення може бути по відношенню до любих буденних речей, але найбільш виражено у плані роботи (мабуть тому, що робота розумова,а не фізична). Помітив, що ця зацикленість ще проявляється якщо мені нічим зайнятись і я просто відпочиваю, тоді ці думки постійно лізуть в голову (просто повторюються всілякі буденні речі). Таких моментів зараз трохи менше ніж було до лікування, але всерівно багато.
  • Роман, по идее, вы можете продолжить проводить терапию 60/10 мг дальше, но можете также протестировать схему 60 мг дулоксетина ( симоды ) вместе с 15 мг эсциталопрама 14 дней и затем решить, на какой из двух комбинационных схем 60/10 мг или же 60/15 мг ваше состояние было лучше и на той продолжить длительное лечение. Пожалуйста, через две недели дайте о себе знать.
  • Пройшов місяць. За цей час я встиг пройти плановий повний мед.огляд. Загалом все добре окрім певних проблем з шлунком (хелікобактер). Також проходив моніторинг тиску/кардіограму 24/7. Посеред дня тиск нормальний (120/80), бувають коротострокові скачки (140/80). Також ще раз підтверджена екстрасистолічна аритмія (~100 збоїв за день) і тахікардія. Кардіолог по аналізах/дослідженнях жодних патологій не виявив і підтвердив, що потрібно продовжувати лікування нервової системи. Тільки виписав припарат Конкор 2.5мг на 60 днів (бісопрол фумарат, селективний блокатор бета-адренорецепторів) для нормалізації серцевого ритму.
    Після вашого повідомлення я перейшов на схему 60/15, перший тиждень нічого не змінилось. Потім я почав пити Конкор для серця і у мене сильно почав плавати настрій
  • (випадково відправив повідомлення)
    й мотивація. Пізніше почалася астенія, впала працездатність, з'явилась сонливість. Трохи зменшились нав'язливі думки, але загалом таке відчуття, що я під транквелізатором. Стан дуже мінливий і міняється від хорошого до поганого протягом дня. Приблизно у момент погіршення стану я почав приймати Конкор. Після цього уповільнилось серцебиття (65-70ударів у спокійному стані, зазвичай у мене 80). Кардіолог казав, що препарат поєднується з селективними антидипресантами. Прочитавши інструкцію знайшов наступі побічні ефекти:
    Часто: втомлюваність
    Нечасто: астенія, депресія, порушення сну

Підозрюю вплив Конкор-у на мій стан, тому, на жаль, наразі не можу оцінити результат прийому 60/15.

Конкор потрібно приймати ще два тижні, можливо краще перестати його приймати?
    Або до кінця прийому Конкору перейти назад на 60/10?
    Або якщо він не може так сильно впливати то повертатися на 60/10 чи пробувати 60/20?

Також помітив інколи дивне відчуття у голові, схоже на секундне помутніння розуму, в очах у цей момент трохи темніє, так якби мозок хотів відключитись, це стається буквально на одну секунду і буває зазвичай зранку до прийому таблеток 1-2 рази (не кожного дня). Можливо це й нічого не означає, але вирішив поділитись, раптом це може бути вплив таблеток
  • Для решения вопроса о том, в чем лежит проблема, вам надо убрать бисопролол, тем более, что пульс в покое 80 ударов в минуту не требует использования бета-адреноблокаторов. Если и на фоне прекращения приёма бисопролола вялость и апатия у вас остануться, то в этом случае, уменьшите дозу эсциталопрама до 10 мг. После завершения этих двух процедур, а возможно, что и только первой, жду от вас сообщения о ваших делах.
  • Перестав пити бісопрол (знижуючи дозу 2-3 дні). В результаті посилилась тревожність, серцебиття, депресія, можливо синдром відміни. Після 6-ти днів знизив дозу есциталопрама до 10мг. Ще 10 днів нічого не мінялося. Потім почало ставати краще - на протязі 10-15 днів знижувалось серцебиття (зараз у стані спокою буває ~70 ударів), покращився настрій, зменшилась тревожність.

Підсумовуючи свій стан я можу сказати, що я значно спокійніше реагую на ситуації на які колись реагував дуже бурно, у цьому плані я задоволений результатами. Настрій і життєвий настрой непоганий, важко жалітись, але й не можу сказати, що все ідеально так як загалом цей стан все-ще плаваючий і часто бувають погіршення на 1-2 дні.

Звідси перше питання: З часом стан буде ставати стабільніший чи потрібно міняти дозування препаратів? Маю підозру, що через вплив бісопрола я так і не зрозумів як на мене впливає підвищене дозування есциталопрама.

Друге: мене все-ще турбує періодичне нервове напруження, таке відчуття, що мене просто "замикає", зациклює на побутових речах, особливо це стосується роботи. У цей час сильно підскакує серцебиття (120-140 ударів), інколи у такі моменти я навіть забуваю дихати (вся увага на речах які відбуваються у голові), потію. Від такого я дуже сильно змучуюсь, в результаті падає працездатність. У такі моменти хочеться різко встати і пройтися, важко всидіти на місці. І чим більш я активний (під час роботи або активної розмови з друзями) тим більше ця нервова напруга мене турбує. Зараз ці моменти ще більше помітні, тому що загалом я став спокійніший і це нервове напруження як удар струмом для мене. Ці симптоми пройдуть самі з тривалим прийомом препаратів чи потрібно міняти дозування?
  • Франклин, думаю, что вам надо продолжить лечение 10 мг эсциталопрама дальше и добавить к нему курсами по 4-6 недель стабилизатор настроения окскарбазепин, препарат оксапин. Думаю, что вам будет достаточно его суточной дозы от 150 мг ( по 75 мг утром и вечером ) до максимум 300 мг ( по 150 мг утром и вечером ). Протестируйте две суточные его дозы 150 и 300 мг каждую в течение 7 дней и выберите из них самую подходящую для вас.

Резервным вариантом ваших дальнейших действий остается повышение дозы эсциталопрама до 15 мг. Но об этом примем решение, в случае необходиимости, если на комбинации 10 мг эсциталопрама с одной из суточных доз оксапина из моего списка ваше состояние не стабилизируется.