Начало Лечение у доктора

отзывы пользователей

Скайп

СпасиБо, дорогой доктор Георгий!!!!

Админ

Всегда отзывчивый и вежливый, приятно задавать вопросы, хотя иногда и приходится ждать ответа.

 

Д-р Горбатов - основатель кибер психиатрии в Рунете!
Онлайн с 2000 г. / 2003 г. в Skype

 

Отчет по лечению

Бесплатная консультация психиатра

отредактировано три года назад Раздел: Лечение у доктора

Это сообщение скрыто от общего просмотра автором дискуссии. Просмотр скрытого сообщения разрешен только автору дискуссии или доктору.
«1

Комментарии

  • Роман, думаю, что вам имеет смысл довести вначале суточную дозу дулоксетина до 90 мг, 60 мг утром и 30 мг вечером - 14 дней; в случае улучшения вашего самочувствия, но неполного, на следующем этапе доведёте суточную дозу дулоксетина до максимальных 120 мг, по 60 мг утром и вечером - две полных недели. После этого ожидаю от вас такого же детально-подробного сообщения о достигнутых вами результатах лечения, как сегодня.

    Кстати, можете писать свои сообщения на украинском языке.
  • Звітую: приймав дулоксетин 90мг 14 днів - повернувся до стану як було до лікування. Потім перейшов на 120мг, перші 14 днів не відчув жодного ефекту, але так як це вже максимальна доза то вирішив пропити ще тиждень-два. В результаті сьогодні 29 день на 120мг.

    На 15-16 день відчув певний ефект, спробую пояснити: не скажу, що покращився настрій, але стало більше енергії/бажання займатися різними справами, наприклад, регулярно прибирати у квартирі і розібратися з усім, що відкладав на пізніше через апатію, став спокійніший, нав'язливі думки і тривога не пропала, але стало легше зосереджуватися на своїх справах. Я б сказав, що стан покращився на 30-40%, але покращення не дуже стабільше, є якесь відчуття, що у любий момент все може погіршитись (і справді бувають гірші дні).

    З'явились нові побічні реакції. Стабільно прокидаюсь вночі в одній і тій самій годині, можливо зв'язано з тим, що я приймаю таблетку перед сном (перша таблетка - 11:00, друга - 23:00), прокидаюсь через 5-6 годин після прийому вечірньої таблетки. Також після переходу на 120мг піднявся артеріальний тиск, 140-150/80-90. Я так розумію, що піднімати дозу вже не можна, і завищений тиск - це не дуже добре. Можливо, потрібно перейти на таке саме лікування яке приймає мій брат?

    Очікую на наступні вказівки, дякую
  • Роман, думаю, что на одном дулоксетине вам не удастся полностью нормализовать свое состояние и устранить все имеющиеся у вас симптомы. Дулоксетин в дозе 120 мг повысил вам артериальное давление крови и вызывает у вас ранние утренние пробуждения.

    Думаю, что вам имеет смысл поступить следующим образом: уменьшить дозу симоды до 60 мг в один утренний приём и добавить к ней утром вначале 5 мг эсциталопрама-7 дней, а затем довести его утреннюю дозу до 10 мг - 2 недели и после этого дать мне отчёт о своих делах, сделав акцент на описании остающихся у вас в наличности симптомов.
  • Привіт! Приймав ципралекс 5мг + симода 60мг 7 днів, зараз 21 день з 10мг ципралекса + 60мг симоди.

    Перші два тижні було погіршення стану, але зараз стало краще. Позитивні зміни можу порівняти з ефектом коли приймав симоду 120мг: з'являється мотивація і покращується настрій (я навіть починаю насолоджуватись прогулянками з собакою на яку раніше я постійно тільки злився).

    Сон повністю налагодився. Артеріальний тиск також зменшився, але все-таки трохи завищений (зранку і ввечері - 120/80, вдень буває 130-140/80), але на самопочуття це не впливає. Можливо, він ще повністю нормалізується, тому що я помічаю тенденцію до зниження (ще тиждень назад вдень було частіше 140, то зараз ближче до 130). Також почав менше тривожитись. Наприклад: раніше на роботі перед кожної розмовою з колегами (щоденний дзвінок де ми всі ділимось результатами своєї роботи) у мене починало без причин сильно битись серце і пульс піднімався до 170 ударів/хвилину (згідно мого годинника який вимірює пульс). Зараз я значно спокійніший і у такій самій ситуації у мене пульс ~100-110

    По симптомах які залишились: я часто відчуваю якесь нервове напруження яке мене сильно вимучує. Сильно зациклююсь на любих буденних речах. Наприклад зробив якусь задачу на роботі і після цього вона постійно крутиться у мене в голові, не можу сказати, що я переживаю за те, що щось зробив неправильно, навпаки просто постійно повторюю в голові свій успіх. Мені дуже детально хочеться все згадати і обдумувати раз за разом. Інколи від цієї напруги таке відчуття, що у голові станеться коротке замикання. На хвилі цієї нервової напруги хочеться хоча б встати з місця і пройтись в інакшу кімнату. Якщо довго не зупиняти цю напругу то у рідкісних(!) випадках це може привести до головної болі. Це сильно вимучує і зменшує розумову працездатність. Таке зациклення може бути по відношенню до любих буденних речей, але найбільш виражено у плані роботи (мабуть тому, що робота розумова,а не фізична). Помітив, що ця зацикленість ще проявляється якщо мені нічим зайнятись і я просто відпочиваю, тоді ці думки постійно лізуть в голову (просто повторюються всілякі буденні речі). Таких моментів зараз трохи менше ніж було до лікування, але всерівно багато.
  • Роман, по идее, вы можете продолжить проводить терапию 60/10 мг дальше, но можете также протестировать схему 60 мг дулоксетина ( симоды ) вместе с 15 мг эсциталопрама 14 дней и затем решить, на какой из двух комбинационных схем 60/10 мг или же 60/15 мг ваше состояние было лучше и на той продолжить длительное лечение. Пожалуйста, через две недели дайте о себе знать.
  • Пройшов місяць. За цей час я встиг пройти плановий повний мед.огляд. Загалом все добре окрім певних проблем з шлунком (хелікобактер). Також проходив моніторинг тиску/кардіограму 24/7. Посеред дня тиск нормальний (120/80), бувають коротострокові скачки (140/80). Також ще раз підтверджена екстрасистолічна аритмія (~100 збоїв за день) і тахікардія. Кардіолог по аналізах/дослідженнях жодних патологій не виявив і підтвердив, що потрібно продовжувати лікування нервової системи. Тільки виписав припарат Конкор 2.5мг на 60 днів (бісопрол фумарат, селективний блокатор бета-адренорецепторів) для нормалізації серцевого ритму.
    Після вашого повідомлення я перейшов на схему 60/15, перший тиждень нічого не змінилось. Потім я почав пити Конкор для серця і у мене сильно почав плавати настрій
  • (випадково відправив повідомлення)
    й мотивація. Пізніше почалася астенія, впала працездатність, з'явилась сонливість. Трохи зменшились нав'язливі думки, але загалом таке відчуття, що я під транквелізатором. Стан дуже мінливий і міняється від хорошого до поганого протягом дня. Приблизно у момент погіршення стану я почав приймати Конкор. Після цього уповільнилось серцебиття (65-70ударів у спокійному стані, зазвичай у мене 80). Кардіолог казав, що препарат поєднується з селективними антидипресантами. Прочитавши інструкцію знайшов наступі побічні ефекти:
    Часто: втомлюваність
    Нечасто: астенія, депресія, порушення сну

    Підозрюю вплив Конкор-у на мій стан, тому, на жаль, наразі не можу оцінити результат прийому 60/15.

    Конкор потрібно приймати ще два тижні, можливо краще перестати його приймати?
    Або до кінця прийому Конкору перейти назад на 60/10?
    Або якщо він не може так сильно впливати то повертатися на 60/10 чи пробувати 60/20?

    Також помітив інколи дивне відчуття у голові, схоже на секундне помутніння розуму, в очах у цей момент трохи темніє, так якби мозок хотів відключитись, це стається буквально на одну секунду і буває зазвичай зранку до прийому таблеток 1-2 рази (не кожного дня). Можливо це й нічого не означає, але вирішив поділитись, раптом це може бути вплив таблеток
  • Для решения вопроса о том, в чем лежит проблема, вам надо убрать бисопролол, тем более, что пульс в покое 80 ударов в минуту не требует использования бета-адреноблокаторов. Если и на фоне прекращения приёма бисопролола вялость и апатия у вас остануться, то в этом случае, уменьшите дозу эсциталопрама до 10 мг. После завершения этих двух процедур, а возможно, что и только первой, жду от вас сообщения о ваших делах.
  • Перестав пити бісопрол (знижуючи дозу 2-3 дні). В результаті посилилась тревожність, серцебиття, депресія, можливо синдром відміни. Після 6-ти днів знизив дозу есциталопрама до 10мг. Ще 10 днів нічого не мінялося. Потім почало ставати краще - на протязі 10-15 днів знижувалось серцебиття (зараз у стані спокою буває ~70 ударів), покращився настрій, зменшилась тревожність.

    Підсумовуючи свій стан я можу сказати, що я значно спокійніше реагую на ситуації на які колись реагував дуже бурно, у цьому плані я задоволений результатами. Настрій і життєвий настрой непоганий, важко жалітись, але й не можу сказати, що все ідеально так як загалом цей стан все-ще плаваючий і часто бувають погіршення на 1-2 дні.

    Звідси перше питання: З часом стан буде ставати стабільніший чи потрібно міняти дозування препаратів? Маю підозру, що через вплив бісопрола я так і не зрозумів як на мене впливає підвищене дозування есциталопрама.

    Друге: мене все-ще турбує періодичне нервове напруження, таке відчуття, що мене просто "замикає", зациклює на побутових речах, особливо це стосується роботи. У цей час сильно підскакує серцебиття (120-140 ударів), інколи у такі моменти я навіть забуваю дихати (вся увага на речах які відбуваються у голові), потію. Від такого я дуже сильно змучуюсь, в результаті падає працездатність. У такі моменти хочеться різко встати і пройтися, важко всидіти на місці. І чим більш я активний (під час роботи або активної розмови з друзями) тим більше ця нервова напруга мене турбує. Зараз ці моменти ще більше помітні, тому що загалом я став спокійніший і це нервове напруження як удар струмом для мене. Ці симптоми пройдуть самі з тривалим прийомом препаратів чи потрібно міняти дозування?
  • Франклин, думаю, что вам надо продолжить лечение 10 мг эсциталопрама дальше и добавить к нему курсами по 4-6 недель стабилизатор настроения окскарбазепин, препарат оксапин. Думаю, что вам будет достаточно его суточной дозы от 150 мг ( по 75 мг утром и вечером ) до максимум 300 мг ( по 150 мг утром и вечером ). Протестируйте две суточные его дозы 150 и 300 мг каждую в течение 7 дней и выберите из них самую подходящую для вас.

    Резервным вариантом ваших дальнейших действий остается повышение дозы эсциталопрама до 15 мг. Но об этом примем решение, в случае необходиимости, если на комбинации 10 мг эсциталопрама с одной из суточных доз оксапина из моего списка ваше состояние не стабилизируется.
  • Добавив до курсу есциталопрам/дулоксетин 10/60мг, 150мг оксапіна. У перші дні помітив, що зменшилось нервове напруження у голові (у плані настрою змін не було), після чого перейшов на 300мг. Зміни не встиг помітити так як почався стрес на роботі.

    Я погодився короткостроково попрацювати на двох проектах одночасно, до чого моя нервова система не була готова) (10+ годинний робочий день і постійна зміна контексту роботи). Відповідно нервове напруження повернулось і трохи підсів загальний стан. Після кількох тижнів нагрузка на роботі зменшилась і настрій й загальне самопочуття почали повільно відновлюватись. Мабуть тут я сам винуватий, що провів над собою такий стресовий експеримент. Тому наразі маю скарги на працездатність, здатність довго на чомусь зосереджуватись і нервову напругу у голові на яку я постійно жалівся.

    Не зважаючи на все - помітив накопичувальний ефект від лікування. Я хоть і не дійшов до стабільної рецесії, але кожні 2-3 тижні ловлю себе на думці, що мій стан кращий ніж був раніше.

    1. Оксапін я приймаю вже 4 тижні і з ваших слів розумію, що скоро треба переставати. Чи потрібно з нього сходити плавно чи можна зразу? Чи пробувати через певний час пропити ще один курс оксапіна? Якщо так то через скільки часу?

    2. Можливо у перерві між оксапіном спробувати дозу есциталопрама 15мг і якщо не буде різниці то повернутись назад на 10мг?

    Прошу вибачення за такий робочий експеримент який похитнув мій стан і не дав змогу нормально оцінити ефект від оксапіна. Мабуть, це і для повністю здорової людини не нормально.

  • 1. Оксапін я приймаю вже 4 тижні і з ваших слів розумію, що скоро треба переставати. Чи потрібно з нього сходити плавно чи можна зразу? Чи пробувати через певний час пропити ще один курс оксапіна? Якщо так то через скільки часу?

    Горбатов: вы знаете, а я думаю, что ухудшение вашего состояния вызвано не рабочими нагрузками, а наступающей осенью. Если вы считаете, что оксапин вам перестал помогать, то замените его одномоментно леветирацетамом, подобрав его лечебную для вас дозу по следующей схеме: 125 мг утром - 3 дня, 125 мг утром и вечером - 3 дня, 250 мг утром и 125 мг вечером - 3 дня, 250 мг утром и вечером - 3 дня с последующим выбором вами его самой оптимальной для вас дозы из 4 опробованных. Переход м оксапина на леветирацетам совершите с сегодня на завтра.

    2. Можливо у перерві між оксапіном спробувати дозу есциталопрама 15мг і якщо не буде різниці то повернутись назад на 10мг?

    Горбатов: да, вы можете протестировать 15 мг эсциталопрама с 60 мг дулоксетина в течение 10-14 дней, причем после того, как проверите на себе действие леветирацетама и подберёте его лечебную для вас дозу.

    Прошу вибачення за такий робочий експеримент який похитнув мій стан і не дав змогу нормально оцінити ефект від оксапіна. Мабуть, це і для повністю здорової людини не нормально.

    Горбатов: ерунда, как я вам уже говорил, основная проблема в погиhшеннi вашего почуття лежит не в работе, а в осеннем ухудшении вашего стану.
  • Трішки ще зібрався з думками на рахунок мого стану:

    У мене й до лікування під час сильних нагрузок на роботі були погіршення (у різні пори року), я погано контролював нагрузку і свій робочий день, дуже сильно загружав голову без відпочинку. Я вже навчився більш правильно організовувати свій робочий день, але останні 2-3 тижні прийшлося знову так сильно себе перегрузити. Додатково такі погіршення як зараз ще бувають після якихось побутових сварок/стресів (що теж у мене було останні тижні).

    Спробую описати це погіршення: настрій просідає незначно, суб'єктивно залишається в адекватних межах, але дуже сильно страждає працездатність, появляється сильна непосидючість, дуже важко сконцентруватися на роботі, постійно відволікаюсь, 'зависаю' на якихось буденних явищах (наприклад, неконтрольовано думаю про те, як працює телефон і у цей момент хочеться встати, пройтися) і позбутися цих думок дуже важко. В результаті так може пройти половина дня. Зараз це дуже показово, тому що я поїхав в гості до батьків і половину дня я знаходжусь вдома сам. Залишаюсь сам на сам зі своїми думками і можу описати свій стан більш чітко. Через кілька днів після стресу цей стан трохи покращується, але повністю не проходить.

    Щоб зосередитись на роботі коли я сам у моменти погіршення - включаю на фоні якийсь монотонний шум (як шум побутового фена або двигуна), мене це дуже розслабляє і мозок як відключається, у голові немає жодних думок - у такі моменти я можу трохи попрацювати (нагадаю, що робота у мене розумова).

    По ходу лікування ці явища трохи зменшувались, але після любого стресу, навантаження на роботі - підсилювались знову. По настрою і мотивації, як я вже згадував, стан наразі не ідеальний, але хороший і останній місяць (можливо 2, важко сказати) від стресу просідає не значно - чим я задоволений (здається це стабілізувалось після останнього переходу на есциталопрам/дулоксетин 10/60, не можу впевнено сказати чи Оксапін теж повпливав)

    Після першого прийому Оксапіна (тоді у мене ще не було погіршення), мені здається, що я відчув більшу ясність у голові, якось легше було фокусуватись на якихось задачах/роботі, але потім почалось погіршення, на мою думку, через сильну нагрузку на роботі, сварки і дальше було важко оцінити якийсь ефект від цього препарату. На рахунок покращення у перші дні - це сильно суб'єктивно так як можливо це просто був ще один етап покращення від есциталопраму/дулоксетину так як я відчуваю невеликий накопичувальний ефект. Але потім сталося погіршення, тому загалом важко оцінити його ефект.

    Тому у мене виникли кілька запитань:

    1. Могли б ви коротко, будь ласка, описати на що конкретно має повпливати Оксапін? Щоб я краще розумів на що звертати увагу

    2. Якщо він мені все-ще потрібен, то я б дав йому ще один шанс через те, що я міг просто не помітити його ефекту через недавні події. Можливо допити поточний курс, зробити перерву й пізніше пропити ще один курс. Якщо на вашу думку це має сенс, то опишіть, будь ласка, як конкретно з нього сходити і через скільки часу заходити знову і на скільки часу

    3. Також я б хотів поцікавитись чи мої поточні препарати впливають на ось цю працездатність яку я описую, проблеми з концентрацією і неконтрольовані 'зависання' уваги

    Сподіваюсь, що зміг донести свої думки. І хочу вам подякувати за результати яких вдалось досягнути на цей момент!
  • Забув ще додати, що вранці я приймаю всі препарати одночасно есциталопрам/дулоксетин/Оксапін (половину дози, друга половина ввечері), можливо це має якесь значення і Оксапін треба приймати пізніше
  • 1. Могли б ви коротко, будь ласка, описати на що конкретно має повпливати Оксапін? Щоб я краще розумів на що звертати увагу.

    Горбатов: оксапин - это нормотимик ( препарат, который стабилизирует настроение и состояние, особенно, если они колеблются ).

    2. Якщо він мені все-ще потрібен, то я б дав йому ще один шанс через те, що я міг просто не помітити його ефекту через недавні події. Можливо допити поточний курс, зробити перерву й пізніше пропити ще один курс. Якщо на вашу думку це має сенс, то опишіть, будь ласка, як конкретно з нього сходити і через скільки часу заходити знову і на скільки часу

    Горбатов: после короткой беседы с вами сегодня в скайпе я советую вам продолжить лечение 10 мг эсциталопрама в комбинации с 60 мг дулоксетина и оксапином в суточной дозе 150 мг, по 75 мг утром и вечером.

    3. Також я б хотів поцікавитись чи мої поточні препарати впливають на ось цю працездатність яку я описую, проблеми з концентрацією і неконтрольовані 'зависання' уваги.

    Горбатов: вы мне сегодня сообщили о том, что вы отказались от дополнительной работы. Если вы правы в том, что нынешнее ухдшение вашего душевного состояния, а именно психическая астения является результатом " рабочего переутомления, то на фоне нормализации режима работы и продолжения медикаментозного лечения её проявления у вас должны исчезнуть полностью или, как минимум, уменьшиться в своей интенсивности.
  • Пишу на рахунок моєї подруги. Недавно розмовляли по скайпу. Діагноз тривожний розлад з навязливостями. Назначили есциталопрам і оксапін (дозування 75 -> 150 -> 300). Потрібне уточнення на рахунок оксапіна так як приймається гормональний препарат з компонентами ethinylestradiol, dienogest і згідно інструкції оксапін не рекомендовано приймати з цим препаратом. Чи можливо його чимось замінити і у яких дозуваннях? Ви мені раніше рекомендували "леветирацетам" як замінник оксапіна, у нього в інструкції немає взаємодії з гормональним препаратом, але потрібна ваша консультація. Дякую

    п.с. мій стан почав покращуватись після зниження нагрузки на роботі
  • Раз окскарбазепин не сочетается с гормональным препаратом, то замените его леветирацетамом, подобрав его лечебную дозу по следующей схеме: 125 мг утром - 5 дней, 125 мг утром и 125 мг вечером - 5 дней, 250 мг утром и 125 мг вечером - 5 дней, 250 мг утром и 250 мг вечером - 5 дней с последующим выбором вами его самой оптимальной для вас дозы из 4 протестированных.
  • Вирішив знову прозвітувати так як певні скарги у мене все-таки залишились. На рахунок тривоги - вона значно легше проявляється, тому загалом не жаліюсь.

    З останнього повідомлення довго спостерігав за своїм станом і часто помічаю за собою наступні скарги:
    - немає 'предвкушения' чогось хорошого, звідси і проблеми з мотивацією, мотивація інколи з'являється, але дуже швидко проходить. Складаю постійно плани з натхненням, але потім не можу ні за що взятися через відсутність мотивації
    - дуже часто хочеться прилягти, дивитись у стіну і ні про що взагалі не думати (жодних поганих думок, суму, просто відсутність емоцій і не бажання проявляти будь-яку активність)
    - ще буває важко зконцентруватися на роботі, постійно хочеться на щось переключитись

    Минулого місяця їздив у відпустку, стан там не покращувався, всерівно важко було проявляти якусь активність, зранку хотілося просто дивитись у стіну і довго не вставати. Їдучи у машині - просто слухати шум коліс і нічого не говорити. Але по прибутті кудись емоції з'являлись, просто якось без цього 'предвкушения' (часто мені згадується це слово) чогось хорошо і відповідної мотивації.

    Я сильно стараюсь переступати через свій стан, заставляю себе щось робити, чогось досягати. Стараюсь мотивувати себе.

    Я вирішив відкинути всі інакші причини: я стабільно висипаюсь, проводжу достатньо часу на вулиці, пропив вітамінний комплекс виключивши якийсь авітаміноз. Також пив Alpha GPC (холін) для покращення мозкової активності

    Пробував підвищити дозу есциталопрама до 15мг, але зіштовхувався з дивними симптомами: з'являлись якісь "короткі замикання" (секундне потемніня в очах і секундний тремор по тілу). З'являлись ці відчуття у моменти підвищення нервової нагрузки, тобто треба бути абсолютно овочем щоб воно не проявлялось. Я так розумію, що 15мг інгібують забагато серотоніна. Після повернення на 10мг все поверталось в норму.

    Якщо я все правильно розумію і мої скарги мають сенс для вас то проблема наразі у норадреналіні або дофаміні (я так розумію, що він і відповідає за це 'предвкушения') так як серотонін вже зробив свою роботу з тривогою.

    Якщо так то питання наступне:
    1. Можливо мені варто підняти дозування дулоксетина до 90мг і зменшити есциталопрам? (на 120мг дулоксетина у мене піднімався артеріальний тиск)
    2. Або причина залишкових симптомів справді в дофаміні і мені має сенс перейти на венлафаксин? (згідно інструкції дулоксетин не впливає на дофамін) Або інакший антидепресанс який має вплив на дофамін

    Та й взагалі буду радий любій вашій думці і підтвердження\спростування моїх тверджень
  • 1. Можливо мені варто підняти дозування дулоксетина до 90мг і зменшити есциталопрам? (на 120мг дулоксетина у мене піднімався артеріальний тиск)

    ГОРБАТОВ: да, я тоже думаю, что вы можете так сделать, а именно, довести суточную дозу дулоксетина до 90 мг и принимать их с 10 мг эсциталопрама вместе с нормотиимком оксапином в суточной дозе 150 мг, по 75 мг утром и вечером.

    2. Або причина залишкових симптомів справді в дофаміні і мені має сенс перейти на венлафаксин? (згідно інструкції дулоксетин не впливає на дофамін) Або інакший антидепресанс який має вплив на дофамін

    ГОРБАТОВ: как раз дулоксетин влиет на допамин, но самым мощным допаминергическим антидепрессантом явялется бупропион гидрохлорид в утренней дозе от 150 до 300 мг, возможно, что в комбинации, либо с дулоксетином в суточной дозе 60 мг, либо эсциталопармом в суточной дозе 10 мг.

    Итак у вас имеется два варианата ваших дальнейших действий:

    а) указанный мной в пункте 1);
    б) указанный мной в пункте 2).

    Можете протестировать оба и выбрать самый подходящий для вас из двух.
  • 5 днів як підняв дозу дулоксетина до 90мг (+10мг есциталопрама). Про покращення рано казати, але перші 2 дні відчув невеликий приплив енергії який потім почав зменшуватись. Трохи посилилась тривога, але є тенденція до нормалізації. Головне, що почав підніматися тиск (140-150\80) й відповідно важкість в голові. Звідси питання:

    1. Я розумію, що 5 днів - це мало, але чи варто чекати покращення у плані тиску чи все-таки це означає, що 90мг дулоксетина занадто сильно активує норадреналін?

    2. Як переходити на бупропіон з дулоксетина і на протязі якого часу чекати ефекту? Так як він майже не діє на серотонін на відміну від дулоксетина, значить теоретично може посилитись тривога і можливо треба буде збільшити дозу есциталопрама до 15мг?

    3. В Україні бупропіон не продається в аптеках, але він не заборонений. Як я розумію - аналогів немає? У такому випадку можу купити в інтернет-аптеках

    4. Вибачте, але перепитаю ще раз за венлафаксин, згідно інформації з інтернету саме він має вплив на дофамін, цитата з вікіпедії: "а дальнейшее увеличение дозы до 375 мг приводит к появлению дофаминергического эффекта.". А про дулоксетин: "Дулоксетин лише незначно інгібує зворотнє захоплення дофаміну"
    Хочу ще раз прояснити і більше до цього питання повертатись не буду.
  • 1. Я розумію, що 5 днів - це мало, але чи варто чекати покращення у плані тиску чи все-таки це означає, що 90мг дулоксетина занадто сильно активує норадреналін?

    Горбатов: думаю, что вам имеет смысл побыть на 90 мг дулоксетина в комбинации с 10 мг эсциталопарма в общей сложности в течение двух полных недель. В случае, если артериальное давление крови у вас не нормализуется, вернетесь на приём 60 мг дулоксетина или замените его венлафаксином ретард в дозе 150 мг, с последующим плавным увеличением дозы последнего вначале до 225 мг - 2 недели, до 300 мг - 2 недели и до 375 мг -две недели в два суточных приёма, с последующим выбором вами его самой оптимальной для вас дозы из всех опробованных вами.

    2. Як переходити на бупропіон з дулоксетина і на протязі якого часу чекати ефекту? Так як він майже не діє на серотонін на відміну від дулоксетина, значить теоретично може посилитись тривога і можливо треба буде збільшити дозу есциталопрама до 15мг?

    Горбатов: с сегодня на завтра вы замените дулоксетин или венлафаксин ретард 150 мг бупропиона гидрохлорида - 2 недели, доведя его суточную дозу затем до 300 мг - 2 недели, выбрав затем его самую подходящую для вас дозу из двух. Бупропион принимайте в месте с 10-15 мг эсциталопрама.

    3. В Україні бупропіон не продається в аптеках, але він не заборонений. Як я розумію - аналогів немає? У такому випадку можу купити в інтернет-аптеках.

    Горбатов: аналоги бупропиона веллбутрин и элонтрил, лулчше в формации XL в дозе 150 и 300 мг. Возможно, что существуют и бупропионы-дженерики.

    4. Вибачте, але перепитаю ще раз за венлафаксин, згідно інформації з інтернету саме він має вплив на дофамін, цитата з вікіпедії: "а дальнейшее увеличение дозы до 375 мг приводит к появлению дофаминергического эффекта.". А про дулоксетин: "Дулоксетин лише незначно інгібує зворотнє захоплення дофаміну"
    Хочу ще раз прояснити і більше до цього питання повертатись не буду.

    Горбатов: воздействие на допамин и у дулоксетина, и у венлафаксина очень незначительное и, скорее всего, примерно одинаковое. И в никакое сравнение с бупропионом гидрохлоридом не идёт. Это в основном дуально действующие антидепрессанты ( на серотонин и норадреналин и в очень незначительной степени на допамин, как примерно и сертралин ).
  • Буду звітуватись частіше поки не вийду на хороший результат

    Пропив 90мг дулоксетина (+10мг есциталопрама) приблизно 16 днів, останні 3-5 днів почав відчувати непоганий прилив сил. Зі сторони мотивації не дуже сильно, але сил і енергії стало більше, тобто явно було покращення.
    Почав прокидатися вночі, але не більше одного разу і загалом на якість сну це не впливає. Нав'язливості (тривога) не пройшла. На жаль, проблеми з тиском нікуди не поділися. Середній показник тиску посеред дня зменшився, але з'явились періодичні кризи з артеріальним тиском 150 і відповідними головними болями. Останній раз це тривало 2 дні і я знизив дозу дулоксетина до 60мг після чого тиск зразу зменшився і по трошки почала проходити тривога. Ось уже 3 дні як я знову п'ю 60мг і, схоже, трохи відчуваю синдром відміни, стало зразу менше сил, став дуже дратівливий, нервовий і взагалі якесь відчуття нервової вимученості.

    Тепер питання:
    1. Я так розумію, що 90мг дулоксетина занадто сильно активує норадреналін і через це піднімається тиск? Чи є сенс пробувати 15мг есциталопрама з 90мг дулоксетина чи це нічого не дасть?

    2. Ви порадили спробувати венлафаксин замість дулоксетина. Але якщо вони діють однаково то по ідеї у мене знову будуть проблеми з тиском, чи є можливість, що венлафаксин при певних дозах буде більше впливати на дофамін і не так критично на норадреналін на відміну від дулоксетина?
    Чи є сенс пробувати схему з венлафаксином враховуючи результати лікування дулоксетина чи зразу тестувати бупропіон?
  • 1. Я так розумію, що 90мг дулоксетина занадто сильно активує норадреналін і через це піднімається тиск? Чи є сенс пробувати 15мг есциталопрама з 90мг дулоксетина чи це нічого не дасть?

    ГОРБАТОВ: да, вам есть смысл увеличить дозу эсциталопрама до 15 мг и приинмать их дальше с 90 мг дулоксетина.

    2. Ви порадили спробувати венлафаксин замість дулоксетина. Але якщо вони діють однаково то по ідеї у мене знову будуть проблеми з тиском, чи є можливість, що венлафаксин при певних дозах буде більше впливати на дофамін і не так критично на норадреналін на відміну від дулоксетина?
    Чи є сенс пробувати схему з венлафаксином враховуючи результати лікування дулоксетина чи зразу тестувати бупропіон?

    ГОРБАТОВ: дело в том, что венлафаксин ретард в дозах до150-225 мг не выше, больше оказывает серотонергический, чем норадренергический эффкт, поэтому, на этих дозах норадренергический эффект будет не таким выраженным, как на 90 мг дулоксетина и артериальное давление крови у вас будет нормальным. Конечно, если венлафаксин вам подойдет, то это упростит вашу жизнь. бупропион вам придется специально доставать
  • Приймав 15мг есциталопрама + 90 мг дулоксетина 14 днів. У такій комбінації не відчув різниці у порівнянні дозуванням з 10+60. Тому спробував дозування 15+120 в один ранковий прийом.
    Пройшло вже 20 днів. Знову відчувається сильний ефект норадреналіна, підвищений тиск 140-150/80. Прибавилось багато сил (не дуже природнє відчуття) і трохи почала відновлюватись мотивація (мабуть впливає мінімальний ефект на дофамін). Тривога не сильно посилилась, мабуть, 15мг есциталопрама перекривають. Але побічні ефекти у вигляді тиску, частих екстрасистол і загальної напруженості від норадреналіну не є прийнятними. Чекаю на ваш дозвіл переходу на венлафаксин. Звідси зразу питання:
    1. Як переходити з 120мг дулоксетина на венлафаксин?
    2. Чи зберігати дозування 15мг есциталопрама чи повернутися назад на 10мг?
    3. З якого дозування венлафаксин потрібно розділяти на два прийоми?
  • На первом этапе лечения по новой схеме поступите следующим образом: с сегодня на завтра замените 120 мг дулоксетина 150 мг венлафаксина ретард, можно в один утренний приём, но можно также и по 75 мг утром и вечером. И одновременно с этим продолжайте утренний приём 15 мг эсциталопрама. Протестируйте эту новую лечебную схему в течение 14 дней. Затем дайте, пожалуйста, о себе знать.
  • Сьогодні 15-ий день по новій схемі. Спочатку був сильний відкат по симптомах, повернулась тривога, сильна апатія, ангедонія, навязливості. Кілька днів були ще скачки тиску. Але потім тривога почала проходити. Тиск знизився до нормального рівня.

    Наразі стан наступний: тривога зменшилась до хорошо рівня (радує, що результати лікування тривоги досить стійкі). Навязливості теж зменшились, але ще проявляються. Місцями помічаю, що став більш дратівливий, негативно налаштований. Загалом немає настрою і сил чимось займатись, немає мотивації. Інколи відчуваю нервову напругу в голові. Досить важко заставляти себе щось робити, але справляюсь.
    Помітив, що при фізичних або нервових навантаженнях зявляється раптове відчуття проходження струму по тілу. Таке у мене було при спробі підняти дозу есциталопрама з 10мг до 15мг при 60мг дулоксетина. Може це ще перехідний період на венлафаксин проявляється?

    Хочу ще задати питання чи потрібно мені приймати аж 15мг есциталопрама? Якщо ця доза завелика чи не помішає він у лікуванні апатії, мотивації і т.д.?

    Чекаю на подальші інструкції, дякую!
  • Думаю, что вы можете оставить пока суточную дозу венлафаксина ретард прежней, а именно, 150 мг, а вот дозу эсциталопрама вначале уменьшить до 10/15 мг через день - 10 дней, а затем и до 10 мг ежедневно - 10 дней и затем решить, на какой комбинации венлафаксина в суточной дозе 150 мг с эсциталопрамом в суточной дозе 10/15 мг через день или 10 мг ежедневно вам было комфортней всего и на той комбинации препаратов и их доз и продолжить дальше длительное лечение.
  • На скільки я зрозумів, у нас було у планах пробувати різні дозування венлафаксина. Я не бачу покращень у плані мотивації, бажань і досить сильно знесилений, навіть більше ніж під час прийому дулоксетина (я так розумію він давав певний активуючий ефект). Чи не можна паралельно зі зменшенням есциталопрама до 10мг почати збільшувати венлафаксин? Чи можливо ви вважаєте, що треба ще дати час розкритися венлафаксину? Хочу просто детальніше зрозуміти план дій. Дякую!
  • Если вы начнёте увеличивать дозу венлафаксина, а в дозе выше 150 мг он оказывает более выраженный норадренэргический, чем серотонэргический эффект, то, по примеру дулоксетина, у вас может увеличиться уровень тревоги. Максимум, что вы можете сделать, так это увеличить его дозу до 225 мг в сутки, не больше и посмотреть, в каком направлении у вас изменится ваше самочувствие.

    Ваша задача, найти самый оптимальный баланс между противотревожным и активирующим эффектами обеих этих препаратов, что означает, правильно и оптимально подогнать их дозы. После определения оптимальных доз обеих препаратов, при недостижении вами полной ремиссии, у вас останется ещё один вариант попытаться достичь ремиссии путем добавления к комбинации венлафаксина ретард с эсциталопрамом стабилизатора настроения ламотриджина. Но об этом чуть позже после завершения тестирования доз венлафаксина и эсциталопрама.
  • Зразу після попереднього повідомлення відчув підвищення тиску не міняючи дозування (15 есциталопрама + 150 венлафаксина). Хоча зразу після переходу з дулоксетину на венлафаксин відчув зниження тиску, після чого заміри не проводив, але після двох тижнів на новій схемі тиск знову став стабільно підвищеним, що я відчув по самопочуттю і знову почав проводити заміри (140-150/80-90).

    Потім знизив дозу есциталопрама до 10мг + 150мг венлафаксина. Пройшло 5 днів. Тиск дальше стабільно високий, без змін. Трохи повернулась тривога (звісно, не так як до лікування). Пропав ефект про який я згадував минулого разу, цитую себе: "Помітив, що при фізичних або нервових навантаженнях зявляється раптове відчуття проходження струму по тілу". Получаєтсья цей ефект зв'язаний із надлишковим серотоніновим ефектом? Стан менш "прибитий" ніж був при 15мг есциталопрама. Загалом я наразі не розумію від чого такий стан, так як від таких дозувань тиск не мав би підніматись. Я хотів пробувати 225мг венлафаксина, але перед тим вирішив написати вам.

    Може бути, що всі ці дивні симптоми це результат відміни від дулоксетина? Все-таки я різко перейшов з максимальної дози 120мг на 150 венлафаксина який у такій дозі значно слабший за дулоксетин у максимальній дозі.